Apie Barselonos pakrantę

 

Barselona - Katalonijos regiono Ispanijoje sostinė.

Katalonija – labiausiai turistams pritaikytas ir išvystytas Ispanijos regionas. Katalonija yra viena iš 17 Ispanijos autonominių sričių. Ji ribojasi su Prancūzija. Jos krantus skalauja Viduržemio jūra. Šioje Katalonijai priklausančioje 580 km ilgio pakrantėje yra garsiosios turistinės zonos - Kosta Brava, Kosta Dorada, Kosta Maresme.

Katalonija - labai savitos kultūros kraštas, valstybė valstybėje, kurios gyventojai kalba katalonų kalba ir ypatingai gerbia ir puoselėja savo tautos tradicijas. Puikus klimatas, romantiška Viduržemio jūros pakrantė, vaizdingas ir įvairus kraštovaizdis, viduramžių dvasia alsuojantys miesteliai, vienas gražiausių Europos miestų Barselona, kunkuliuojantis regiono kultūrinis gyvenimas ir gausybė švenčių ir pramogų traukia keliautojus iš viso pasaulio. Tai garsaus dailininko Salvadoro Dali, daugelio Ispanijos architektūros šedevrų autoriaus Antonijaus Gaudžio ir dabar garsios operos solistės Monserat Kabaljė gimtasis kraštas.

Orai Barselonoje. Kada keliauti?

Visa Kosta Brava, kuriai priklauso ir Barselona, yra Viduržemio jūros pakrantėje, Pirėnų pusiasalio šiaurės rytuose, kas ir lemia jos klimatą. Kurortas yra Viduržemio klimato zonoje, todėl vasarą čia karšta, o žiemą - drėgniau ir vėsiau. Vidutinė metinė temperatūra +22C. Karščiausi mėnesiai – nuo gegužės iki rugsėjo, liepą saulė šviečia net 9 valandas per dieną! Vidutinė žiemos temperatūra +9C. Šalčiausi mėnesiai yra gruodis ir sausis.